تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


جشن دهه کرامت  

سلام دوستان کتابخوانم : در دهه کرامت کتابحانه پستی با مشارکت سه مرکز ساری جشن دهه کرامت را برگزار نمود در این جشن اعضا ی خوب و فعال کتابخانه پستی  در اجرای برنامه نیز مشارکت داشتند در این جشن با شکوه خادمین آقاامام رضا حضور داشتند که این جشن رابا پرچم متبرک نمودند. تصاویری از جشن را باهم می بینیم:التماس دعا .

ادامه مطلب  

شاهکار کرامت  

به ابو سعید ابوالخیر گفتند: فلانی قادر است پرواز کند،گفت: این که مهم نیست، مگس هم میپرد.گفتند: فلانی را چه میگویی؟ روی آب راه میرود!گفت: اهمیتی ندارد، تکه ای چوب نیز همین کار را میکند.گفتتند: پس از نظر تو کرامت چیست؟گفت: این که در میان مردم زندگی کنی ولی هیچگاه به کسی زخم زبان نزنی، دروغ نگویی، کلک نزنی و سوءاستفاده نکنی، و کسی را از خود ناراحت نکنی.این شاهکار و کرامت است.!   

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت که باحضور اعضای دختر به همراه والدین در مرکز  

جشن دهه کرامت که باحضور اعضای دختر به همراه والدین در مرکز برگذار شد در این جشن برنامه های اجرایی شامل کاردستی، شعر خوانی، معرفی شخصیت، مسابقه، ایستگاه نفاشی وادبی نامه ای به امام رضا، اهداء جوایز به دختران به مناسبت روز دختر وبه پسران به مناسبت میلاد امام رضا ع، این برنامه ها در دهه کرامت که تعداد شرکت کنندگان 100نفر در هراجرا میباشد
 

 

 

ادامه مطلب  

دهه کرامت..  

 

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌ نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان

ادامه مطلب  

نامگذاری ایّام دهه ی کرامت تشریح شد  

نامگذاری ایام دهه ی کرامت تشریح شد
رئیس کارگروه محتوایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با اشاره به انتخاب شعار «اقدام و عمل جهادی با پیروی از سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام)» برای دهه کرامت سال ۹۵ گفت: طی جلساتی که با حضور اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت برگزار شد، در این دهه، تمامی روزها دارای عنوانی است که برنامه‎ها و اقدامات حول آن انجام می‎پذیرد.
وی افزود: ایام دهه کرامت در روز نخست با عنوان «کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) سرم

ادامه مطلب  

حرمت مؤمن از منظر قرآن وسنّت  

از امام صادق (علیه السلام )نقل شده است که فرمودند: "لِلهِ عَزَّ و جَلَّ فی بِلَادِهِ خَمسٌ حُرَم ؛ حُرمَةٌ رَسولِ اللهِ و حُرمَةُ آلِ الرَّسولِ و حُرمَةُ کِتابِ اللهِ عَزَّ و جَلَّ و حُرمَةُ کَعبَةِ اللهِ و حُرمَةُ المُؤمِنِ "مملکت خداوند بزرگ را پنج حریم است : حریم پیامبر (صلی الله علیه و آله) و حریم آل پیامبر و حریم کتاب خدای بزرگ و حریم کعبه الهی و حریم مؤمن "
از منظر قرآن کریم ، انسان نسبت به سایر مخلوقات از کرامت و جایگاه ویژه ای برخوردار ا

ادامه مطلب  

دهه کرامت گرامی باد  

 
دهه کرامت، دهه اول ماه ذیقعده است (برابر با، از پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ تا یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۵) و آغازش با ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و پایانش با ولادت حضرت علی بن موسی‌ الرضا علیه السلام می‌ باشد. این دهه یاد آور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است.
دهه کرامت یادآور لطیف‌ ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌ نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت  

همزمان با دهه کرامت (میلاد امام مهربانیها و حضرت معصومه س)مراسم جشنی در دوروز جداگانه با اجرای معرفی شخصیت این دو بزرگوار ،شعر خوانی،قصه گویی ،ایستگاه نقاشی ،بیان خاطرات اعضاء از زیارت امام رضا ع،مسابقه و ... برگزار گردید.
 
 
                        
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ادامه مطلب  

همزمان با دهه کرامت يرگزاري مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان در کتابخانه آزادی خرمشهر  

به گزارش روابط عمومی اداره كتابخانه های عمومی خرمشهر  همزمان با دهه کرامت یک دوره مسابقه نقاشی با موضوع امام رضا (ع ) و حضرت معصومه (س) با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم دینی و اخلاقی و سیره ائمه اطهار و به همت کتابخانه عمومی آزادی دراین کتابخانه برگزار گردید .  درپایان این مسابقه به 12نفر از برگزیدگان هدایایی برسم یاد بود اهداء گردید .
 
 

ادامه مطلب  

 

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت  معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری ازمطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت  یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر  نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.  

ادامه مطلب  

مجید وزیری، محجوبه عابدی ساخت قاعده فقهی کرامت  

    
هدف دراین تحقیق، ساخت قاعده فقهی کرامت است، زیرا یکی از نیارهای فقه اجتماعی و حکومتی همین شیوه خواهد بود،
چکیده:  

کرامت ذاتی، شرافت و حیثیتی است که تمامی انسان­ ها به جهت انسان بودن به طور فطری و یکسان از آن برخوردارند و از نگاه دینی این حق، از بدو خلقت حتی برای جنین انسان هم ثابت است، هدف دراین تحقیق، ساخت قاعده فقهی کرامت است، زیرا یکی از نیارهای فقه اجتماعی و حکومتی همین شیوه خواهد بود، در این راستا با بررسی و تحلیل مفهوم و مبانی ک

ادامه مطلب  

دهه کرامت مبارک  

 دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
 
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت  

برگزاری جشنواره کیک پزی به مناسبت دهه کرامت در مرکز منیوحی 
 همزمان با ایام دهه کرامت و ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س ) جشنواره کیک پزی میان کلیه اعضای مرکز منیوحی برگزار گردید و قبل از برگزاری جشنواره یک کارگاه کاغذ و تا برای بچه ها تشکیل شد و بچه ها ضمن آشنایی با روش درست کردن گل به سفره آرایی جشنوراه پرداختند. 
 

ادامه مطلب  

شهادت امام زین العابدین (ع)  

چه آرام و سبک بال پرگشودی، ای مرغ زخم خورده آشیانه عشق.داغ فراق تو را چگونه در تصور آوریم که بی تو زندگی کردن و زنده ماندن مایه شرمساری است. ای حجت الهی و ای امام مهربانی ها، هجران تو،غروب همه خوبی هاست و پروازت، آغاز صحیفه درد و رنج در دل شیعیان.ای لاله داغدار مدینه، از کنار تربت پاک پیامبر و جگرِ پاره پاره مجتبی و دل داغدار صادَقیْن و قبر ناپیدای پهلو شکسته تاریخ رفتی تا در جوار امن الهی بیاسایی و از تنگنای ظلمت دنیا رها گردی.اینک، ماییم و شا

ادامه مطلب  

به همت جمعیت هلال احمر قم صورت می گیرد:  

 برگزاری جشنواره ملی خورشید کرامت در قمجشنواره ملی خورشید کرامت به همت جمعیت هلال احمر وبامشارکت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)؛حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت؛جامعه المصطفی؛سازمان جوانان جمعیت؛رادیو معاورف و...؛همزمان باشب ولادت کریمه اهلبیت در قم برگزار می شود.

ادامه مطلب  

کتابهای ویژه دهه کرامت  

بانوی کرامت حجت الاسلام صادق طالبی مازندرانی
پدید آورنده : حجت الاسلام صادق طالبی مازندرانیتعداد صفحات : 80شابک : 9786005836707قیمت به ریال : 35,000نوبت چاپ : 4تاریخ انتشار : 1391/5/7قطع کتاب : رقعیزبان : فارسیگروه سنی : بزرگسالتیراژ : 5000تاریخ اولین چاپ : 1391


خلاصه کتاب


امام جعفر صادق(ع)   در ضمـن حدیث مشهورى که پیرامون قداست قم به گـروهـى از اهـالـى رى بیـان کـردنـد، فرمودند:
 «بانـویى از فرزندان مـن بـه نـام فاطمه(س)دختر موسى(ع)، در آنجا رحلت مى کند، که

ادامه مطلب  

برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت دهه کرامت  

 
به منظور جذب کودکان و نوجوانان با کتاب و کتاب خوانی و آشنایی با منابع مخصوص آنها و همچنین گسترش فرهنگ مطالعه به مناسب دهه کرامت و گرامی داشت میلاد امام علی ابن موسی الرضا،  بخش کودک کتابخانه عمومی سعدی دهلران اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی با حضور علاقمندان نمود. 
 

ادامه مطلب  

تواضع و کرامت انسانی  

بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه دوم :
تواضع و کرامت انسان :
در این بیان سعی براین داریم تا مساله تواضع را از رفتارهای زشت و قبیح جدا نموده و آنجه مورد پسند خدا و پذیرش دین مبین اسلام در خصوص این موضوع می باشد را بیان داریم .
معمولا در بحث تواضع ، برخی از افراد راه افراط را در پیش می گیرند و برخی راه تفریط می پیمایند ؛ مثلا برخی تصور می کنند تولضع آن است که انسان خود را در برابر مردم ، خوار و بی مقدار کند و اعمالی انجام دهد که از نظر مردم بیفتد و به او س

ادامه مطلب  

اقتصاد مقاومتی در خدمت کرامت خانواده  

چگونه می تواند با استفاده از اقتصاد مقاومتی به کرامت خانوارها رسید؟ به اعتقاد کارشناسان برای رسیدن به این هدف باید حداقل حقوق پرداختی به مزد بگیران اصلاح شده و مبنای آن تغییر کند.اقتصادپرس: طبق بند پنجم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی؛ « سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره‌ تولید تا مصرف متناسب با نقش آنها در ایجاد ارزش، به ویژه با افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه». این بند اشاره مستقیم به اهمیت

ادامه مطلب  

مسابقه نقاشی به مناسبت دهه کرامت  

 در کتابخانه الغدیر روستای راونج دلیجانبه مناسبت دهه کرامت، مسابقه نقاشی ویژه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه الغدیر روستای راونج دلیجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت دهه کرامت، مسابقه نقاشی ویژه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی الغدیر روستای راونج شهرستان دلیجان برگزار شد.
در این برنامه یارمحمد بندعلی کتابدار کتابخانه الغدیر راونج به معرفی کتاب «هدیه های آسمانی» پرداخت و سپس اعضاء

ادامه مطلب  

یاد واره شهدای مدافع حرم  

روز سه شنبه مورخه 2/9/95 مکتب احسان و کرامت شاد روان بیاضیان بنیس میزبان یاد لاله های سرخ شهادت 
مدافعین حرم بود تا ضمن استماع خاطرات راویان دفاع مقدس شهدا را به یاد بسپاریم و به تجلیل و به پاسداشت  آنان اعتقادات و باورهای دینیشان را در اذهان نسل جوان نهادینه سازیم .ان شاالله 

ادامه مطلب  

معشوق با کرامت  

سپرده ام دل به خدا ، تا که شوم ز غم رها                          نگفته ام تا به کجا ، تا نشوم ز او جدا
شنیده ام ز دوستان ، اگر ز خود شوم رها                            ز قید و بند من و ما ، گسسته ام دو دست و پا
نگار ما چنین بگفت ، اگر بیایی سوی ما !                             به یک اشاره آیمت ، قدم نما بچشم ما
به خود بگفتم ای دلا ، توشه نداری تو چرا؟                           ندای او به جان رسید ، توشه ره دهم تو را
گفتمش ای نگار من ، بس خجلم بهر گناه                        

ادامه مطلب  

سرود گروه جانمیرزا  

ای گروه جانمیرزاااا      صبح روزتان زیبااااا
پرفروغ و جاویداااان      شمع عمرتان برپااااا
از شما گریزان بااااد     درد و رنج و واویلاااا
مهربانی و ایثاااار         کارتان به دورانهاااا
جانتان سلامت ، بختتان کرامت ، یادتان بماند ، جاودان به دورانهااااا
لطف حق شامل حال و احوالتان ، دست حق همره روزی و کارتان
دست حق یارتان ، حق نگهدارتان ،پاکی و سادگی شیوه کارتان
هر زمان و در هر جاااا            در پناهتان یکتاااااااااااااااااااااااااااا

ادامه مطلب  

برگزاری همایش روز دختر و تجلیل از دختران فعال حوزه قرآنی در شهرستان جاسک  

95/5/17
به همت دفتر کانونهای مساجد و با همکاری کانون فرهنگی و هنری رسالت مسجدالنبی(ص)جاسک، بمناسبت میلاد حضرت معصومه(س) همایش روز دختر با حضور استاد قرآنی سرکارخانم شبنم دیرنیک در مسجدالنبی جاسک برگزار شد.
تجلیل از دختران نمونه کلاس های قرآنی روز یکشنبه 17/5/95 در محل کتابخانه مسجد النبی (ص) با حضور خانم دیرنیک از حوزه علمیه برگزار شد.
شبنم دیرنیک ضمن تبریک بمناسبت دهه کرامت گفت: دهه کرامت دهه اول ماه ذی‌العقده که آغاز آن با ولادت حضرت معصومه(س) و

ادامه مطلب  

شهادت امام حسن مجتبی (ع)  

 
کشتند امام مجتبی را                                   زیبا گل خیرالنسا را                                
ندارد زائر آن قبر خرابش                                 مزار در میان آفتابش
 
شهادت دومین نور ولایت، صاحب کرامت و شفیع قیامت، امام حسن مجتبى علیه السلام ، را تسلیت مى گوییم.

ادامه مطلب  

دهه کرامت  

بر آینه جمال داور صلوات/بر روشنی چشم پیمبر  صلوات
بر حضرت معصومه فروغ سرمد/بردسته گل موسی جعفر  صلوات
برنام رضا به سینه ها گل بزنید/وز اشک به بارگاه او پل بزنید
فرمود که هر زمان گرفتار شدید/بر دامن ما دست توسل بزنید
دهه کرامت بر تمام مسلمین به خصوص همولایتیهای گرامی مبارک باد.

ادامه مطلب  

کرامت  

مادر در خواب پسر شهیدش را می‌بیند. پسر به او می‌گوید:«توی بهشت جام خیلی خوبه. چی می‌خوای برات بفرستم؟».مادر می‌گوید:«چیزی نمی‌خوام؛ فقط جلسه قرآن که می‌رم، همه قرآن می‌خونن و من نمی‌تونم بخونم خجالت می‌کشم. می‌دونن من سواد ندارم، بهم می‌گن همون سوره توحید رو بخون.».پسر می‌گوید:«نماز صبحت رو که خوندی قرآن رو بردار و بخون!».
بعد از نماز یاد حرف پسرش می‌افتد. قرآن را بر می‌دارد و شروع می‌کند به خواندن. خبر می‌پیچد. پسر دیگرش این‌را به ع

ادامه مطلب  

کرامات امامزاده سید ابو الحسن محمد (ع)کچورستاق  

کرامت : شفای دختر علی عصاری – کارگر امامزاده ...

کرامت : شفای دختر علی عصاری – کارگر امامزاده
آقای علی عصاری یکی از کارگران امامزاده واز اهالی محترم روستای تلک آباد چنین بیان می کند که فرزند دختر ی دارم که متاسفانه به بیماری خونی لاعلاج گرفتارشد.در تهران دخترم را نزد متخصص های زیادی بردم تا اینکه یکی از متخصصان من را به یک پزشکی معرفی کردند ،وقتی نزد آقای دکتر رفتم پس از آزمایشات مختلف اعلام نمود که در کشور ایران دارویی برای معالجه دختر شما

ادامه مطلب  

تولد عید شما مبارک  

ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر و دهه کرامت رو به شما تبریک میگم
و پیشاپیش ولادت امام رضا علیه السلام رو به همه شما خوبان تبریک میگم.
این دهه رو غنیمت بشمرید و حتما از این خواهر و برادر بزرگوار عیدیتون رو بگیرید.
مثل من نباشید که عیدیتون رو خودتون تعیین کنید.
فقط بگید: منم عیدی می خوام
و اونوقت ببینید خودشون چی بهتون میدن...
التماس دعا

ادامه مطلب  

تشکر  

ما همه از خدا ییم و به سوی او باز می گردیم
با عرض سلام و تبریک به مناسبت ایام نورانی دهه کرامت و میلاد دو فرزند امام موسی کاظم علیه السلام
از همه سروران ارجمند و گرامی (همشهریان و مسئولین نظام جمهوری اسلامی و همکاران و دوستان ) که با حضور در مراسم خاکسپاری و ترحیم باعث تسلی خاطر ما و شادی روح آن عزیز که معصومانه زیست و معصومانه پر کشید شدند کمال تشکر و قدردانی را داریم.
                                                                     خانواده مهندس احم

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت گرامیداشت میلاد امام رضا (ع)  

گرامیداشت دهه کرامت 
باحضور نود نفر از اعضا و اولیای مرکز شهید باروقی ،جشن میلاد امام رضا علیه السلام برگزار شد. در این مراسم ،ابتدا قرائت قران توسط عضو فعال مرکز آقای عرفان جوادی اجرا شد .سپس هادی عزیزی مجری برنامه سرود ملی را با اعضا قرائت کردند و خیر مقدم به مهمانان گفته شد. در ادامه نمایش عروسکی "قول میدم بزرگ نشم"توسط اعضای دختر مرکز شهید باروقی اجرا شد و در ادامه سخنران و مداح محترم برنامه جناب اقای رامین جعفری با سخنان پرفیضشان اطلاعا

ادامه مطلب  

معمای زندگی  

نوستالژی وار مینویسم
پشت افکار خورنسی
باچتر بی واهمه میروم
باران باران نیست
این روزها تگرگ به دیوار اندیشه میکوبد
پازل زندگی ارایش خودرا باخته است
باختیم خودرا به کودکی
با جامه ای کهنه
و دلی اکنده از نور که
در لباس صداقت معمای لاینحل
جورچینی میکند
اما اینبار
به حرمت رنج
به کرامت درد
می روم
و احساسم  را زور آزمایی میکنم
تا بدانند
و بدانند
که"شب" همچنان بیهوده میگذرد

ادامه مطلب  

نشست کتاب‌خوان دهه کرامت در کتابخانه شادروان محمودی میلاجرد  

 به مناسبت دهه کرامت نشست کتابخوان با حضور دختران جوان و نوجوان در کتابخانه شادروان رضا محمودی میلاجرد برگزار شد.
در این نشست 7 نفر از مراجعان به ارائه و معرفی کتاب پرداختند:کتاب آفتاب هشتمین: روایت داستانی زندگی امام رضا(ع)   /    نویسنده لیلا شمس   /    ارائه دهنده: فاطمه اتابکی (دانشجو)امام رضا (ع) و ایران   /    نویسنده حسین حر   /     ارائه دهنده: لیلا اتابکی (دانش آموز)علی بن موسی الرضا(ع): منادی توحید و امامت   /    نویسنده محمدجواد معین

ادامه مطلب  

برگزاری کلاس قصه گویی به مناسبت دهه کرامت  

 
در راستای علاقمندی کودکان و نوجوانان به امر مطالعه و کتابخوانی و به مناسبت دهه کرامت، بخش کودک کتابخانه عمومی سعدی دهلران اقدام به برگزاری کلاس قصه گویی نمود. در این کلاس ضمن معرفی کتاب «کاش تو را می دیدم» که در باره فرازهایی از زندگی بانوی بزرگوار اسلام حضرت معصومه (س) می‌باشد به ارائه داستان های این کتاب برای کودکان پرداخته شد.
 
کتاب " کاش تو را می دیدم "به زیبایی و داستان وار به شرح زندگی حضرت معصومه(س) پرداخته است که این امر باعث شده در

ادامه مطلب  

برگزاری شورای دانش اموزی  

نوزدهمین انتخابات شورای دانش اموزی در تاریخ 95/8/3 روز دوشنبه در آموزشگاه خدیجه کبری (س) 2 برگزار شد.
اهراف شورا شامل تحکیم و تحقیق ارزشها و باورهای دینی،ارج نهادن به شخصیتها و کرامت دانش آموزان،استفاده از نقطه نظرات دانش اموزان در امور مختلف مدرسه و ... میباشد.

ادامه مطلب  

غزل...  

 
به سر دویده ام این بار پای دلداری
که بازشسته به خونم دو دست بیزاری
تمام بخت من آن ست یک کرشمه او
وفا کند به سرانجام این گران باری
حدیث قند مکرر که گفته شیخ اجل
سبب شود نسرایم سرود تکراری
قسم به حرمت این شعر، نای گفتن نیست
وگرنه تازه کنم وصف حال بیماری
غزل غزل به غزالی رمیده می مانم
که در نگاهِ پلنگی ست بعد بیداری
شکفته ام به بهاری که ساده می آید
ترانه سرکنم از این بهار هشیاری
ز گلستان نگاری گزیده ام لب و لعل
که دیگراز تو نشانی نمی دهد، باری
ازی

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام